Zadzwoń!

600730100

LAMPY - kategorie

Produkt dnia

Dobaclight 

Krótko ale zwięźle firma DOBAC prezentuje swoją filozofię pracy i pochodzenie. To belgijska marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości oświetlenia technicznego w nowoczesnym stylu. W skład jej portfolio wchodzą zarówno lampy użytku wewnętrznego, tj. lampy wiszące, sufitowe i kinkiety, jak i również nowoczesne oświetlenie zewnętrzne, na przykład lampy stojące czy tzw. backlighty czyli konstrukcje reklamowe podświetlane od wewnątrz, dzięki czemu cała powierzchnia ekspozycyjna jest równomiernie oświetlona. Samo lico wykonane jest ze specjalnego elastycznego materiału, który przepuszcza światło. Natomiast do samego podświetlania wykorzystywane są specjalne moduły LED. Finalnie powstaje bardzo efektowna i efektywna forma reklamy. Dewiza firmy to zamiłowanie do pracy przy projektowaniu i produkcji oświetlenia w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi z postawieniem na źródła światła LED. Pozwala to firmie DOBAC tworzyć najwyższej jakości lampy, których cechą są: energooszczędność, trwałość, ekonomiczność i dekoracyjność, która w zasadzie w oświetleniu technicznym spełnia drugorzędną rolę. Współpraca z najlepszymi projektantami opraw, częsty udział w targach oświetleniowych na całym świecie i nawiązywanie międzynarodowej współpracy z wyłącznymi dystrybutorami umacnia pozycję marki nie tylko na rynkach większości państw na terenie Europy, ale również w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie. Strategia firmy DOBAC lampy to nieustanny rozwój, a co za tym idzie powiększenie swojej oferty i grona odbiorców. Na chwilę obecną oferta firmy DOBAC obejmuje szesnaście rodzin lamp, co daje łącznie pięćdziesiąt dwa modele w różnych konfiguracjach dopasowanych do indywidualnych potrzeb Konsumentów. Oświetlenie marki DOBAC doskonale sprawdza się w nowoczesnych i designerskich aranżacjach. Strategią firmy jest włączanie się ze swoją ofertą od początkowej fazy projektu inwestycji i w ten sposób dostarcza swoje rozwiązania i propozycje na etapie planowania projektu Klienta. Nowoczesne centra handlowe, hotele, biura, miejsca publiczne ale również domy i mieszkania to przykłady różnych zastosowań opraw oświetleniowych DOBAC. Dla oświetlenia technicznego najważniejsze jest optymalne oświetlenie wnętrza i kluczowych miejsc w pomieszczeniach. Dzięki temu zwiększane jest bezpieczeństwo i tym samym tworzenie bardzo dobrych warunków dla użytkowników.

 W przemyśle głównym zadaniem oświetlenia technicznego są przede wszystkim magazyny oraz hale produkcyjne. Pomieszczenia te, ze względu na swój charakter użytkowania wymagają bardzo dobrego oświetlenia zwiększającego bezpieczeństwo pracy i komunikacji. Lampy techniczne firmy DOBAC projektowane są również z myślą o halach logistycznych, domach towarowych, fabrykach, budynkach komercyjnych, muzeach, centrach handlowych i coraz częściej obiektach sakralnych. Wśród firmowych propozycji dostępne są oprawy oświetleniowe liniowe, energooszczędne panele LED, plafoniery, oprawy hermetyczne i natynkowe, oprawy typu downlight, oprawy rastrowe, a także oprawy pyłoszczelne. Ich zaletą jest przystosowanie do użytku w trudnych i szczególnie wymagających warunkach, np. zapylenie, wilgotność, wysokość i wielkość pomieszczenia. Mimo wszystko wyróżniają się wysoką estetyką, przez co doskonale wpisują się w prosty wystrój tych wnętrz. Dostarczają odpowiednią ilość światła o odpowiedniej dla charakteru obiektu barwie. W przypadku technologii LED oprawy te gwarantują minimalną ilość zużycia energii, dzięki czemu eksploatacja budynku jest tańsza i generuje zdecydowanie niższe koszty. Takie oświetlenie musi być również  sprawne i bezawaryjne.

Design techniczny to nie tylko obiekty przemysłowe i publiczne ale również domy, mieszkania i cała ich infrastruktura. Przecież jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz domów i mieszkań jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Dzisiaj największą popularnością cieszy się oświetlenie LED, które jest ergonomiczne, ekologiczne, ekonomiczne i żywotne. Obecnie oświetlenie techniczne zdobywa również coraz większą popularność w tym segmencie oferty, a firma DOBAC spełnia te wymagania. Style: industrialny, loft, skandynawski to w zasadzie oświetlenie techniczne wykorzystywane w pomieszczeniach mieszkalnych prywatnych użytkowników.

W pierwszej kolejności Klienci myślą o oświetleniu sufitowym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne i praktyczne oprawy oświetleniowe, choć lampy wiszące nadal są często wybierane ze względu na swój dekoracyjny charakter, co firma DOBAC mimo technicznego design’u zapewnia. W sypialni nie może zabraknąć lamp do stolików nocnych, w gabinecie biurowych, a w pokoju dziecięcym bajkowych lamp ściennych. Funkcję ozdobną w salonie pełni również lampa podłogowa. Lampy ścienne to najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia uzupełniającego do każdego domu czy mieszkania. Charakterystyczną cechą tego typu lamp jest wprowadzenie intymnego, kameralnego klimatu i sprawiają, że w pomieszczeniu robi się przytulnie i ciepło. Takie lampy można podzielić na kilka rodzajów, a najpopularniejsze z nich to kinkiety i plafoniery. Oferta DOBAC w tym zakresie to prostota, minimalizm i techno.

Kuchnia to również lampy wiszące. W firmowej ofercie można je znaleźć w każdym dostępnym stylu, zarówno klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym czy glamour. Lampy te oświetlą i ozdobią każde  loftowe pomieszczenie, a szczególnie atrakcyjne są te proponowane o designerskim wyglądzie i industrialnej, surowej formie, które są niezwykle modne wśród młodych, szukających inspiracji Klientów.

Łazienka to głównie sufitowe oprawy plafonów i kinkietów LED. Musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na ich stopień zabezpieczenia przed wilgocią (IP – im wyższa druga cyfra tym większy stopień bezpieczeństwa).

Reflektory techniczne zaliczane są do nowoczesnego typu oświetlenia. Cechuje je mobilność i możliwość zmiany kąta padania źródła światła. Świetnie sprawdzają się w industrialnych i loftowych wnętrzach mieszkalnych, gdzie oświetlają konkretne, najważniejsze punkty aranżacji. Można je montować pojedynczo w wielu miejscach lub zdecydować się na listwy z kilkoma modelami oświetlenia tego typu. Takie reflektory wyglądają nowocześnie i potrafią wzmocnić każdy styl aranżacyjny, dodając pomieszczeniom kameralnego, przytulnego charakteru. I tutaj szczególną popularnością cieszą się systemy LED.

Dom, mieszkanie to nie tylko pomieszczenia mieszkalne ale również ich infrastruktura.

Garaż, piwnica są to pomieszczenia, z których korzystamy w znacznie inny sposób niż z salon, kuchni czy sypialni. Są one najbardziej zbliżone do pomieszczeń przemysłowych. Właśnie w tych miejscach oprawy stricte techniczne z zachowaniem elementów ozdoby są nieodzowne.  Całe wnętrze doskonale oświetlą oprawy świetlówkowe i rastrowe. Przy większych powierzchniach i wydzieleniu w nich kilku stref, jak majsterkowania, magazynowania warto zatroszczyć się o dodatkowe oświetlenie ścienne. W tym przypadku warto zastosować sufitowe plafony i kinkiety LED.

W ogrodzie również należy zadbać o funkcjonalne oświetlenie. Dlatego wybierając lampy ogrodowe należy uwzględnić ich rodzaj, rozmieszczenie oraz moc. Do najbardziej popularnych oraz energooszczędnych należą lampy ogrodowe solarne. Ich dodatkowym plusem jest to, że emitują delikatne światło, które jest idealne podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. W ofercie DOBAC są zarówno zewnętrzne kinkiety, jak i lampy stojące. Wzdłuż ścieżki najatrakcyjniej prezentują się ogrodowe lampy kulowe, które wyznaczają drogę. Praktycznym i popularnym rozwiązaniem są również lampy najazdowe, które można zastosować w każdym rodzaju powierzchni.

Firma DOBAC operuje w zasadzie dwoma nazwami DOBACLIGHT i DOBACLED. Jako producent i projektant oświetlenia DOBAC to przede wszystkim nowoczesny design, doświadczenie (20 lat), jakość (3 lub 5 lat gwarancji), bogaty wybór (ponad 50 opraw oświetleniowych w ofercie). Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości oświetlenia architektonicznego do zastosowań zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Obsługuje Klientów przemysłowych i indywidualnych. Jej terenem działania są biura, domy, mieszkania, hotele, obiekty handlowe, sakralne, szkoły, iluminacje zewnętrzne. Zapewnia bardzo wysokie parametry techniczne, ale również wygląd, estetykę, dekoracyjność przez co wszędzie można uzyskać ciekawą aranżację i stworzyć oryginalny design. Tworzą ją  ludzie z pasją i co by nie powiedzieć są ręką Boga w XXI w. „…I stała się światłość.” (Rdz 1,3).

Arya Fixed Black, White 8W  Dobac Arya Fixed Black, White 8W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 271,00 zł
szt.
zobacz więcej
Arya Fixed White 8W 4000k  Dobac Arya Fixed White 8W 4000k Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 271,00 zł
szt.
zobacz więcej
Arya Square Black, White 8W  Dobac Arya Square Black, White 8W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 295,00 zł
szt.
zobacz więcej
Arya Square White 8W 4000k Dobac Arya Square White 8W 4000k Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 295,00 zł
szt.
zobacz więcej
Arya Tilted Black, White 8W Dobac Arya Tilted Black, White 8W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 271,00 zł
szt.
zobacz więcej
Baltic Basic Black, White 8W Dobac Baltic Basic Black, White 8W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 344,00 zł
szt.
zobacz więcej
Baltic Trimless Black, White 8W Dobac Baltic Trimless Black, White 8W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 344,00 zł
szt.
zobacz więcej
Batumi Longer Black, White 8W Dobac Batumi Longer Black, White 8W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 480,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fortis Surface Black 18W 4000k Dobac Fortis Surface Black 18W 4000k Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 381,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fortis Surface Black 36W 4000k Dobac Fortis Surface Black 36W 4000k Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 640,00 zł
szt.
zobacz więcej
Frater Hi Matte Brown 12W Dobac Frater Hi Matte Brown 12W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 394,00 zł
szt.
zobacz więcej
Frater Narro Matte Brown 16W Dobac Frater Narro Matte Brown 16W Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 517,00 zł
szt.
zobacz więcej
Juvenis Recessed Black 30W 24° Dobac Juvenis Recessed Black 30W 24° Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 517,00 zł
szt.
zobacz więcej
Juvenis Recessed Black 30W 40° Dobac Juvenis Recessed Black 30W 40° Dobac
Producent: DOBAC
Cena: 517,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl