Zadzwoń!

600 730 100

Oświetlenie dekoracyjne do salonu 0
Oświetlenie dekoracyjne do salonu

Oświetlenie dekoracyjne do salonu


Dekoracyjność oświetlenia kojarzy nam przede wszystkim z jego wyglądem, kształty i wzornictwem. Musi mieć atrakcyjne formy, tak nowoczesne jak i tradycyjne ale przede wszystkim posiadać oryginalny design. Bogactwo kształtów oraz oryginalność w łączeniu różnych tworzyw, jak sztucznego, materiału, metalu, szkła umożliwia nadanie wnętrzu mieszkania jego wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru i przytulności a mieszkanie, budynek stają się domem. Dzięki temu możemy się w nim odprężyć, zrelaksować i odpocząć. Krótko mówiąc mile spędzać czas i zawsze tęsknić za powrotem. Nieodzownym do uzyskanie takiego efektu są lampy dekoracyjne. W przypadku salonu element dekoracji wydaje się być pierwszoplanowym, nie można jednak pominąć jego praktyczności i użyteczności. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj stosowanego oświetlenia, które powinno charakteryzować niskie zużycie energii z zachowaniem odpowiednich parametrów natężenia światła. Dostępne na rynku żarówki energooszczędne, halogenowe, systemy LED gwarantują takie rozwiązania. Mimo jednorazowego, większego kosztu nabycia pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za prąd elektryczny jak również cechują się zdecydowanie dłuższą żywotnością od żarówek tradycyjnych.

Salon jest miejscem centralnym mieszkania i jako w takim możemy użyć praktycznie wszystkich rodzajów oświetlenia. Lampy wiszące, żyrandole, kinkiety, lampy stojące stołowe czy podłogowe mają za zadanie swoją stylistyką i wyjątkowym wyglądem dodać blasku i uroku temu pomieszczeniu.

Przy jego urządzaniu nacisk kładziemy na jego aranżację, która ma być funkcjonalna oraz atrakcyjna dla oka. Oświetlenie dekoracyjne do salonu ma zapewnić nie tylko jasność salonu ale wydobyć, podkreślić jego charakter, zapewnić atmosferę, wydobyć i podkreślić jego charakter.

Wykorzystanie światła jako elementu ozdoby i dekoracji

Wśród bogatego, oferowanego na rynku asortymentu oświetleniowego, możemy zasadniczo wyróżnić trzy podstawowe typy oświetlenia: ogólne, miejscowe, oraz co dla nas jest interesujące, dekoracyjne.  Oświetlenie dekoracyjne do salonu ma za zadanie wyeksponować wybrane, konkretne detale salonu co pozwala na podkreślenie jego atutów jako całości i konkretnego, podświetlanego odpowiednio elementu. Odpowiednio wybrane oświetlenie zapewnia dobrą prezentację wnętrza naszego salonu i wyróżnienia znajdujących się w nim przedmiotów i mebli. Jest, podstawą nadającą odpowiedni charakter salonowi, podkreśla jego wystrój, a także jest elementem dekoracyjnym. Ważne są również kolory zastosowanego światła i ich natężenie. Dekoracyjność oświetlenia zależy od światła i jego oprawy, miejsca i sposobu jego montażu. Wyroby oświetleniowe pełniące funkcje dekoracyjne to lampy żyrandolowe, oczka sufitowe, lampy na wysięgnikach, taśmy LED, reflektory, oprawy schodowe, podestowe itp. Żeby podkreślić dekoracyjność oświetlenia, jego zalety i funkcjonalność wykorzystuje się w aranżacji salonu zastosowane przy budowie domu możliwości techniczne wykończenia wnętrz. Do takich należą podwieszany sufit, ściany, podesty. Konstrukcje te powstają z płyt gipsowo-kartonowych (sufit) lub OSB czyli płyt wiórowych (ściany, podesty, podłogi), które również możemy, a raczej należy w aranżacji wykorzystać jako element dekoracyjny oświetlenia wnętrza. Zamontowane w nich profesjonalnie taśmy LED sprawią, że staną się one w wizualnej ocenie bardziej przestrzenne. Ich dodatkowym atutem jest możliwość doboru barw i ich zmiany, regulację natężenia siły światła, a w przypadku ekstrawagancji pulsacji oświetlenia. Wnęki, nisze architektoniczne są również bardzo ciekawą inspiracją do tworzenia wyjątkowo specyficznych ale przede wszystkim dekoracyjnych aranżacji oświetleniowych. W tym przypadku również bardzo dobrze sprawdzają się reflektorowe oprawy LED, umożliwiające nieograniczoną ilość zmian oświetlenia korzystając także w tym przypadku z możliwości wyboru koloru lub natężenia światła. Odświetlenia tego typu sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również w każdym innym pomieszczeniu mieszkania jak sypialnia, korytarz, przedpokój. Wszystko zależy od pomysłu, projektu i realizacji by wybrać odpowiednie oświetlenie dekoracyjne do salonu

Aranżacja oświetlenia, a co za tym idzie dekoracja każdego wnętrza domu, mieszkania jest jak make-up u prezenterki, prezentera tv. Tuszuje wady, podkreśla zalety. Ukrywa to co nie powinno być widziane, a eksponuje to co należy widzieć, jednym słowem celebrytyzm.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl