Zadzwoń! 10:00 - 16:00

600730100

Nowoczesna lampa wisząca 0
Nowoczesna lampa wisząca

Nowoczesna lampa wisząca.

Podstawowym zadaniem lampy wiszącej jest oświetlenie całości. Jest jak kokietka, musi zwrócić na siebie uwagę, zaintrygować i w konsekwencji znaleźć się w centrum zainteresowania, uwagi. Nie ważne gdzie, czy to w salonie, w jadalni, w pokoju, na werandzie. Potrzebna jest zawsze tam gdzie jest przestrzeń, goście i stół, który dopełnia całość kompozycji i pełni  wyjątkową rolę. To przy nim spotyka się cała rodzina, to przy nim sadzamy naszych gości. Stół i oświetlenie pełnią nie tylko rolę funkcjonalną, ale przede wszystkim dekoracyjną, zwłaszcza, gdy ich zadaniem jest połączenie dwóch lub więcej pomieszczeń.

Przeważnie lampę wiszącą montujemy w centralnym punkcie. Może to być w salonie, jadalni lub living room . Meblem, który wyznacza to centrum jest stół. Umieszczamy ją na wysokości ok. 50–60 cm nad jego blatem. W przypadku większych gabarytów stołu lub przestrzeni na wysokości ok. 80 cm nad blatem, dlatego polecamy zakup lampy z regulowaną długością sznura, a także regulowaną siłą natężenia światła. Sprawdza się to zwłaszcza wtedy gdy stół (umownie) jest głównym elementem naszego living room’u i zamierzamy przy nim spędzić trochę więcej czasu, serwując bogaty zestaw potraw od aperitivu po deser. Siła światła nowoczesnej lampy wiszącej jest ograniczona wykończeniem stołu. Jeśli jest jasne i błyszczące (np. lakierowany, posiada dużo elementów metalowych, szklanych), to nowoczesna lampa wisząca powinna emanować spokojne i stonowane światło. Uchroni nas to przed niekontrolowanymi, nieprzyjemnymi odbiciami światła. Ciemne blaty i w ogóle ciemny wystrój pochłaniają światło, tak więc w takim wypadku warto zastosować mocniejsze oświetlenie.

Nasz dom, mieszkanie musi w sobie łączyć wiele funkcji, umownie nazywanych strefami. Są nimi strefy: pracy, posiłku i jego przygotowania, odpoczynku i relaksu, podejmowania gości, snu, toalety. Każda z nich ma swoje funkcje i zdania do wykonania, ale jedno wiemy wszyscy na pewno, że muszą spełniać nasze pragnienia, aby nasz dom był domem przede wszystkim dla nas i dla naszych gości. Na jego wnętrze składa się jednocześnie kilka pomieszczeń, które wymagają wyjątkowego i bardzo różnorodnego oświetlenia. Takie warunki spełniają kompozycje różnych gatunków i modeli lamp. Doskonale sprawdzą się tu zarówno żyrandole, lampy stojące, kinkiety, taśmy LED, ale przede wszystkim lampy wiszące. To właśnie nowoczesne lampy wiszące są elementem wiążącym różne pomieszczenia, ich style i potrzeby użytkowników oświetlenia. Bardzo ważne jest jednak takie ich dopasowanie, by spełniały swoją wiążącą rolę i jednoczenie pasowały do oświetlenia wszystkich stref. Lampa sufitowa musi dobrze rozświetlać całe pomieszczenie. Co prawda niekiedy jest rzadko używana, ale w sytuacjach awaryjnych jest niezbędna, gdy trzeba coś znaleźć lub posprzątać. Na pewno jest też jednym z kluczowych elementów dekoracyjnych. Nie rzadko pomaga dobrze oświetlić dwa pomieszczenia. Wysoki salon lub jadalnię (albo razem) dobrze oświetli duża, rozłożysta, ozdobna, nowoczesna lampa wisząca ( żyrandol). Musimy jednak zwrócić uwagę, by wisiała min. 200 cm od podłogi. Jeśli sufit jest niski, wybierany przez nas model powinien być nieco bardziej płaski. Przy dużym pomieszczeniu, wypełnionym licznymi meblami, posiadającym wnęki czy załamania ścian proponujemy zastosować więcej niż jedną nowoczesną lampę wiszącą. W takim przypadku ich kompozycja musi być tak zgrana, aby stanowiły one jedno centralne źródło światła. Doskonałym uzupełnieniem lamp wiszących będą pozostałe, wcześniej już wspomniane systemy oświetlenia. Niezależnie od nazwy pomieszczenia (salon, jadalnia, living room), do którego dobieramy lampy, najważniejszym jest to, by pasowały do charakteru jego wnętrza, zapewniały odpowiednią dawkę światła i co z tym się łączy, nastrój. Zarówno zbyt słabe, jak i zbyt intensywne źródło światła nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Nowoczesne lampy wiszące muszą spełniać warunki estetyki (dekoracja wnętrza) i funkcjonalności. Do tego należy dobrać odpowiedni system sterowania oświetleniem. Całość oferty znajdą Państwo w naszym salonie z oświetleniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl