Zadzwoń! 10:00 - 16:00

600730100

System szynowy, oświetlenie szynowe 0
System szynowy, oświetlenie szynowe

System szynowy, oświetlenie szynowe

Jak oświetlić dom, mieszkanie? Nic bardziej prostszego! Kupić żarówkę (żarówki), kabel, włączniki i zamontować. Aha! Trzeba jeszcze podpisać umowę z energetyką na dostawę prądu (tylko nie w wiaderku). A skojarzenia z szyną? To pociąg, tramwaj i chyba raczej traumatyczne. Kto z nas powiąże to z oświetleniem? Chyba niewielu, ale w tym przypadku to oni (niewielu) mają rację! Ponieważ oświetlenie wewnętrzne to nie tylko żyrandole, lampy wiszące, stojące, biurkowe i kinkiety. To także, a dzisiaj czasami przede wszystkim zestawy szynowe przeróżnego rodzaju system szynowy, oświetlenie szynowe. Rozwiązania LED-owe, halogeny, reflektorki i inne, z możliwością regulacji ustawienia to już od lat dobrze znany i chętnie stosowany system oświetlenia. Tradycyjne rozwiązania, choć w naszej ocenie takie myślenie jest błędne, wydają się być idealnym pomysłem na wyeksponowanie wybranych punktów, miejsc i podkreślania szczególnych elementów wyposażenia wnętrz z zachowaniem ich dekoracyjnych walorów i oświetleniem miejsc, gdzie światło musi być jak najlepsze, a raczej designersko „przekonujące”. Można również otworzyć się na inne rozwiązania, na pozór szokujące, intrygujące, odważne ale skuteczne, efektywne i ekonomiczne. Są nimi profesjonalne systemy oświetlenia szynowego. Prościej – oświetlenie szynowe! Ich niezbywalną zaletą jest to, że dobrze zaprojektowane, bez zarzutu oświetlą całą przestrzeń wybranego pomieszczenia. My w tym pomożemy!

System szynowy, oświetlenie szynowe - zalety

Zaletami  systemu oświetlenia szynowego jest połączenie elementów ruchomych ze statycznymi. Ruchome to żarówki, diody, LED, halogeny, które potrzebują miejsca stałego montażu. Statyczne to szyny, najczęściej aluminiowe, które instaluje się na suficie lub ścianie. Mogą być również, jako element montażowy technicznie mówiąc, wpuszczane w sufit lub ścianę tam, gdzie zależy nam na ukryciu tych elementów. Oświetlenie takiego rodzaju sprawdza się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i w obiektach użyteczności publicznej takich jak sklepy, wystawy, restauracje, galerie obrazów, sale konferencyjne, witryny i gabloty sklepowe. Również są wręcz wymagane w studiach TV i rtv. W domach, mieszkaniach najlepiej spełniają swoje zadanie jako dopełnienie aranżacji w stylu modern, nowoczesnym, a raczej przede wszystkim industrialnym. Są idealne do oświetlenia dużej sali konferencyjnej, długiego holu, czasami dużego salonu. W dużych jadalniach doskonale oświetlą nawet bardzo długi stół, stosując np. lampy przystosowane do szyn z długim zawieszeniem. Takie systemy pomagają także optycznie wydzielać aneksy w naszym mieszkaniu.

System szynowy, oświetlenie szynowe - zastosowanie

Nowe projekty aranżacyjne, pozwalają nam optymalnie wykorzystać oświetlenie szynowe do naszego domu, mieszkania, także tzw. „kawalerki”. Podstawą jest: nie rezygnować z pomysłu i zamierzeń! Na zewnątrz szynowe systemy oświetlenia sprawdzają się również jako element dekoracyjny i jednocześnie praktyczny, widzimy gdzie idziemy i możemy podziwiać walory budynku i jego otoczenia. Szynowe systemy oświetlenia umożliwiają nam regulację kierunku padania światła, co świetnie pozwala eksponować wybrane elementy pomieszczenia. Ułatwia to nam kontrolować nasze reakcje w dobrze oświetlonych miejscach. Kto z nas ze względu na brak dobrego oświetlenia nie boi się niezręcznej sytuacji? Pozostaje nam trywialne usprawiedliwienie: Nie widziałem. Kolejnym atutem przemawiającym za oświetleniem szynowym jest korzystanie z jednego źródła prądu, przy możliwości zastosowania wielu źródeł światła, ich regulacji i sterowania. Ważnym jest również, w zależności od naszych potrzeb, rodzaj oświetlenia szynowego, jedno-, dwu-, czy trójfazowe. Jednofazowe pozwalają cieszyć się nam włączaniem i wyłączaniem wszystkich źródeł światła jednocześnie. W przypadku gdy chcemy tworzyć różne konfiguracje takiego światła, to lepszy będzie system dwufazowy, a najlepszy trójfazowy, które pozwalają włączać lampy grupami, niekoniecznie wszystkie w jednym czasie i o tym samym natężeniu światła. To zależy już od systemu sterowania. We wszystkim służymy pomocą i fachową poradą. Wystarczy więc zamontować szynowy system oświetlenia i korzystać z jego walorów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl