Zadzwoń! 10:00 - 16:00

600730100

Nowoczesna lampa stojąca 0
Nowoczesna lampa stojąca

Nowoczesna lampa stojąca

Światło, oświetlenie to sztuka uwodzenia. Ma za zadanie przyciągać wzrok, zwracać uwagę, wzbudzać podziw, zainteresowanie i inspirować. Lampy stojące od wieków stanowią nieodzowny element dobrze oświetlonego pomieszczenia i muszą spełniać te wymagania. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że żadna lampa sufitowa nie oświetli samodzielnie całego pokoju. W każdym bądź razie w przypadku, gdy pomieszczenie służy nie tylko do przechodzenia. Z drugiej jednak strony nie zapewni tego również nawet najlepsza, najpiękniejsza i najwydajniejsza lampa stojąca. A zatem, co wydaje się oczywiste, oba typy lamp muszą się wzajemnie uzupełniać. Jedno oświetlenie uzupełnia drugie, mówiąc kolokwialnie: „rączka, rączkę myje”.

 

Lampę sufitową montujemy do zasilania doprowadzonego do sufitu, zaś stojącą do dowolnego gniazda wtykowego. Nic bardziej prostszego! Oczywiście pod względem montażu. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego design’u pomieszczenia, a to sprawia już trochę kłopotu. Należy jednak pamiętać, że lampy stojące najogólniej rzecz biorąc możemy podzielić na cztery kategorie. I tak należą do nich lampy podłogowe, stołowe, biurkowe i stolikowe. Przy czym podstawową i najbardziej wyrazistą jest stojąca lampa podłogowa, która zaraz po żyrandolach jest najbardziej okazałym źródłem oświetlenia naszego mieszkania. Bardzo często jest ona wykorzystywana jako jeden z głównych, jeżeli nie główny punkt świetlny w pomieszczeniu. Swoją estetyką i wzorem, co już wcześniej wspomniano, musi przykuć uwagę, wykreować klimat i nastrój.

 

Jakie źródło światła do lampy podłogowej?

Źródła światła w lampach podłogowych to często przysłowiowy „misz-masz” (w pozytywnym tego zwrotu znaczeniu), czyli połączenie żarówek Led-owych z klasyczną żarówką energooszczędną. Daje to o wiele większe możliwości tworzenia miłej dla oka barwy światła w pomieszczeniu zależnie od naszych potrzeb i jego przeznaczenia.

 

Lampy stojące, głównie podłogowe jedno, dwu lub wielopunktowe pozwolą na zsynchronizowany dobór i kompozycję odpowiedniej ilości światła potrzebnej do pracy, wypoczynku, relaksu. Swoją popularność, jako źródło światła, lampy stojące zawdzięczają między innymi temu, że są bardzo praktyczne w zasadzie pod każdym względem. Odpowiednio dobrane do wystroju wnętrza nie tylko je rozświetlą, ale stanowią jego niezwykłą, wyrazistą i urokliwą dekorację. Poza tym ogromnym atutem lamp stojących jest ich mobilność. To właśnie dzięki niej stanowią one idealne rozwiązaniu dla osób, które lubią częste zmiany aranżacji i wystroju wnętrz. Obecne, nowoczesne lampy stojące bardzo się różnią od tych, które stosowano dawniej, w tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyróżniają się one niezwykłym, oryginalnym i wpisującym się w klasyczne, nowoczesne, skandynawskie oraz industrialne wnętrza design’em.

 

Lampa stojąca przeznaczenie i rola

Dzisiaj na rynku możemy znaleźć zarówno lampy tradycyjne, jak i cechujące się oryginalnym kształtem, idealne do nowocześnie i elegancko urządzonych pomieszczeń w jakimkolwiek stylu i na tym właśnie polega ich nowoczesność. Dostępne są modele zarówno o pojedynczym, jak i wielu źródłach światła, o różnej barwie, natężeniu i temperaturze. Wykorzystywane są różne sposoby montażu, jak prosty stojak, trójnóg lub regulowany wysięgnik. Wysięgnik daje możliwość zmiany kąta padania światła i oświetlenia wybranej strefy pomieszczenia. Lampy stojące zamontowane na trójnogu to obecnie bardzo modne rozwiązanie, idealne komponujące się w minimalistycznie urządzonych wnętrzach, głównie w skandynawskim stylu. Nowoczesność zapewniająca uniwersalność lampom stojącym przejawia się tym, że mogą być one stosowane jako oświetlenie główne każdego wnętrza lub jako jego oświetlenie funkcyjne, pomocnicze, uzupełniające. Nowoczesne lampy stojące stołowe, biurkowe i stolikowe świetnie sprawdzają się w roli oświetlenia do posiłków, pracy, czytania, pisania.  Często ustawiane są w pobliżu kanap, foteli i narożników. Ze swoją uwodzicielską naturą doskonale wtapiają się we wnętrza salonów, sypialni i pokoi dla dzieci. Dzięki nim możemy tworzyć niezwykle eleganckie i przytulne aranżacje, nadając w ten sposób nowoczesny design naszym pomieszczeniom. Nowoczesne lampy stojące mają wiele zalet. Należy do nich należy możliwość doświetlenia ciemniejszych stref pomieszczenia, oświetlenia efektownych elementów aranżacji, stworzenia wyjątkowej przestrzeni do relaksu, wypoczynku, intymnego nastroju, zwłaszcza kiedy wyłączone zostanie oświetlenie ogólne. Obecny rynek oferuje również szeroki wybór materiałów z jakich są wykonane. Są nimi różne metale, drewno, plastik, ceramika, szkło i kruszywa. Nowoczesne lampy stojące swoją konstrukcją mają przykuć nasz wzrok, uwieść i cieszyć swoim wyszukanym designem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl